Ekologická daň aneb registrace vozidla v roce 2009

Únor 10th, 2009 by admin in Nezařazené

1. ledna 2009 vstoupila v účinnost novela zákona o odpadech 383/2008 Sb. Bouřlivé diskuse zapříčinil hlavně paragraf 37e nazvaný „Poplatky na podporu sběru, zpracování, využití a odstranění vybraných autovraků“. Ve zkratce: Registraci vozidla vyrobeného před rokem 1999 zatíží poplatek 3 – 10 tisíc korun. Zatímco ostatní média zajímají zejména fronty u přepážek evidence vozidel, my jsme se rozhodli připravit shrnutí celého problému.

Čtěte dále: www.hybrid.cz


Jak řídit auto defenzívně?

Únor 10th, 2009 by admin in Nezařazené

Agresivního řidiče poznáme bezpečně. Je to šílenec, který ohrožuje všechny včetně sebe. Ale jak vypadá defenzivní či obranné řízení? Rozhodně to není pomalá jízda či zdržující jízda. Naopak. Tito řidiči jsou záchrana všech silnic. Jak se jím stát?

Čtěte dále na informačním serveru pro muže: www.samuraj.cz


ECODrive

Únor 7th, 2009 by admin in Nezařazené

Oddělení BESIP Ministerstva dopravy se zapojilo do projektu „ECODrive – hospodárně a bezpečně na silnici“. Hlavním cílem této aktivity je poskytnutí informací zaměřených na zlepšování řidičských dovedností jako je předvídavost, defenzivní přístup, tolerance a ohleduplnost v provozu na pozemních komunikacích. Každé téma tohoto seriálu je doplněno textovými a obrazovými materiály z oblasti bezpečného a hospodárného provozu vozidel. Oddělení BESIP se od června 2008 podílí na vzniku témat z oblasti bezpečnosti silničního provozu a snižování rizika vzniku dopravních nehod.

www.ecodrive.org